מוקד שירות לקוחות
והזמנות ארצי: 0779321223

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

איך לבחור מכונת קפה למשרד?

כיום בכל בית עסק או חברה, ניתן למצוא מכונת קפה משרדית לשימוש העובדים. מעוניינים לרכוש מכונת קפה חדשה למשרד או לשדרג את מכונת הקפה הישנה, תוכלו בקלות לשדרג את פינת הקפה עבור העובדים בחברה. ניתן לרכוש מכונת קפה איכותית מתוך מגוון רחב של מכונות קפה מסוגים שונים. משרדים שונים זה מזה באופיים, חשוב להתאים את מכונת הקפה בהתאם לצרכי החברה ובהתאם לגודלה. אז איך בוחרים מכונת קפה למשרד? מה הקריטריונים החשובים לבחירת המכונה? הנה כמה נקודות חשובות.

מומלץ לבדוק טרם הרכישה האם כדאי לרכוש מכונת קפה המבוססת על קפסולות או פודים, מכונת קפה שטוחנת פולי קפה, בנוסף יש מכונות קפה ידניות והבחירה צריכה להיעשות בהתאם לצורך. יש לערוך בדיקה כמה עובדים במשרד צורכים קפה, כדי להתאים את גודל מכונת הקפה ואת כמות הקפסולות. בנוסף לעובדים, במידה ומגיעים למשרד אורחים או לקוחות כדאי לקחת את זה בחשבון.
במידה ומדובר בכמות גדולה של אנשים, מומלץ לרכוש מכונת קפה אוטומטית שבה הקפה מוכן בלחיצת כפתור. לעומת זאת, למכונת קפה המבוססת על קפסולות יש מגוון רחב של טעמים מיוחדים והקפה נשמר לטווח ארוך יותר. הכנת הקפה במכונת קפסולות היא פשוטה וקלה במיוחד, אינה מצריכה ידע מקצועי בניגוד למכונת קפה ידנית.
מכונת קפה המבוססת על קפסולות מתאימה בעיקר למשרדים קטנים יותר, או למשרדים שבהם כמות צריכת הקפה די נמוכה. בנוסף לכך, המחיר של קפסולות הינו יקר יותר בהשוואה לפולי קפה, מסיבה זו מכונות קפה על בסיס פולים מתאימות יותר למשרדים וחברות עם מספר גדול של צרכני קפה, שכן פולי הקפה זולים באופן משמעותי ומגיעים בשקית גדולה ולכן מכילים כמות גדולה יותר של קפה.

מכונת קפה אוטומטית

מכונת קפה אוטומטית מתאימה למשרדים שבהם כמות העובדים גדולה במיוחד ותדירות שתיית הקפה גבוהה בהתאמה. מכונת קפה אוטומטית מאפשרת בחירה של סוג הקפה, כמות המים וכמות הקפה. מדובר על מכונות קפה יעילות, מהירות שבהן הקפה מוכן בלחיצת כפתור.
במכונת קפה אוטומטית, פולי הקפה נטחנים במכונה עצמה, מדובר על חיסכון בזמן ובתהליך הכנת הקפה. הפעלת המכונה נעשית על ידי לחיצת כפתור, מה שהופך את הכנת הקפה לפשוטה, מהירה וקלה לשימוש. יתרון נוסף שיש למכונת קפה אוטומטית הוא ניקוי אזור חליטת הקפה לתוך תא אשפה.
השימוש במכונת קפה אוטומטית אינו מצריך ידע, מיומנות או ניסיון כלשהו ולכן היא מתאימה למי שאינו מעוניין לעסוק במלאכת הכנת הקפה, אלא לקבל את התוצר הסופי במהירות ובקלות. מכונת קפה אוטומטית היא הפתרון המושלם עבור חברות, משרדים ובעלי עסקים.

מכונת קפה חצי אוטומטית

מכונות קפה חצי אוטומטיות נחשבות לפופולריות יותר ונמצאות גם בשימוש ביתי, בדומה למכונה אוטומטית הקפה מוכן בלחיצת כפתור, אך יש למכונה אלמנטים נוספים שדורשים ידע של הכנת קפה בצורה ידנית, אך פשוטה מאד לתפעול, כגון כפתור הנועד להקצפת החלב, משאבת לחץ המים מופעלת בלחיצת כפתור, המכונה כוללת ידית לחליטת הקפה ועוד. תהליך הכנת הקפה במכונת קפה חצי אוטומטית אינו מסובך, אך אינו מהיר כמו במכונה אוטומטית.
השימוש במכונה זו מצריך ידע בהכנת קפה, אך אינו דורש את המומחיות כפי שנדרש בשימוש במכונת קפה ידנית. ניתן לקבל קפה טעים, משובח ואיכותי ובמחיר משתלם במיוחד. חשוב לדעת שמכונת קפה חצי אוטומטית אינה פועלת על קפסולות קפה אלא ניתן להשתמש בקפה טחון או בפודים. בנוסף לכך, מומלץ לרכוש טוחן קפה נפרד למכונה או לחילופין לבחור במכונת קפה חצי אוטומטית הכוללת בתוכה מטחנת קפה מובנית.

מכונת קפה ידנית

מכונת קפה ידנית מצריכה ידע ומומחיות בהכנת הקפה, מדובר על מכונות קפה הנמצאות בשימוש של מסעדות ובתי קפה ולכן הן פחות מתאימות לשימוש ביתי או למשרד, בנוסף לכך זמן ההכנה של הקפה ארוך באופן משמעותי ממכונת קפה אוטומטית, אך אם בכל זאת מעוניינים במכונת קפה ידנית כדאי לדעת כיצד היא פועלת ומה התכונות שלה.
מכונת קפה ידנית פועלת על בוכנה שמפעילה את לחץ המים, אין שימוש במשאבה חשמלית. בנוסף לכך במכונת קפה ידנית אין אפשרות של טחינת הקפה ולכן משתמשים במכשיר הטוחן את הקפה בנפרד. במכונת קפה ידנית הקפה איכותי וטעים במיוחד, אך הוא דורש יד מיומנת ומקצועית , המכונות נמכרות במחיר נמוך במיוחד בהשוואה למכונות אוטומטיות וחצי אוטומטיות.
בנוסף לכך, מכונות קפה ידניות מתאפיינות בעיצוב רטרו נוסטלגי ומתאים במיוחד לאוהבי קפה מושבעים, אשר לא מעוניינים לוותר על החוויה של הכנת קפה.

קפסולות

קפסולה היא מיכל אטום המכיל את תערובת הקפה, מדובר על מיכל חד פעמי שנועד לזריקה בתום השימוש, מדובר על שיטה נוחה וקלה להכנת קפה, אך יש לקחת בחשבון שקפסולות קפה הן יקרות במיוחד. היתרון הבולט של קפסולות קפה הוא הטריות הנשמרת בתוך המארזים ומגוון הטעמים הרחב.

פודים

פודים הם אריזות נייר המכילות אבקת קפה, השימוש בפודים הוא נוח ואינו מלכלך לעומת שימוש באבקת קפה רגילה. גם במקרה של פודים, מדובר על הוצאה כספית גבוהה יותר מאבקת קפה רגילה, אך מדובר בפתרון נוח ויעיל להכנת קפה שיכול להתאים לשימוש המשרד. החיסרון המהותי בשימוש בפודים הוא שהם אינם שומרים על טריות לאורך זמן, לעומת קפסולות קפה.

פולי קפה

פולי קפה מגיעים בשקית גדולה ומצריכים מכונת קפה המאפשרת טחינה של הפולים, במידה ורוכשים מכונת קפה ידנית, יש צורך בטוחן קפה נפרד. לגבי המחיר, פולי קפה זולים יותר בהשוואה לקפסולות קפה.

התאמת מכונת הקפה למשרד

כדאי להתאים את מכונת הקפה בהתאם לצרכי המשרד, כדאי להתחשב בכמה פרמטרים שונים כגון מספר העובדים, צריכת הקפה, תדירות שתיית הקפה ועוד. כדאי לבחון את אזור פינת הקפה ואת המיקום הנוח ביותר להצבת המכונה. כדאי לבדוק את המכונה טרם הרכישה, האם היא קלה ופשוטה לתפעול, כדי לאפשר לעובדים שלכם להכין קפה במהירות וביעילות, חשוב שמכונת הקפה בין אם היא אוטומטית או חצי אוטומטית תהיה נוחה לשימוש.
כדאי לבדוק את מקציף החלב, יש מכונות בהן הקצפת החלב מתבצעת על ידי לחיצת כפתור, לעומת זאת במכונת קפה ידנית, הקצפת החלב נעשית בצורה מסורבלת יותר ודורשת ידע. יש לבדוק את מסנן המים, מטרתו היא נטרול של טעם לוואי הנלווה למים, כדאי להשתמש במסנן מים שאינו מצריך תחזוקה או החלפה.

תקציב

כאשר בוחרים מכונת קפה למשרד בהתאם לדרישות, צריך לתכנן את התקציב הנדרש לרכישת המכונה. יש לקחת בחשבון שהתקציב צריך לכלול את עלות מכונת הקפה, רכישה של פודים או קפסולות, פולי קפה או אבקה טחונה של קפה ואת ההוצאות החודשיות השוטפות לרכישתם באופן קבוע. בנוסף לכך, בעת הקנייה יש לבדוק את מחיר המשלוח וההתקנה של המכונה.
מכונת קפה אוטומטית היא היקרה ביותר מבין מבחר מכונות הקפה הקיימות בשוק, עם זאת מדובר בהשקעה לטווח ארוך ורכישה שהיא כדאית יותר. מכונת קפה אוטומטית היא פשוטה וקלה לתפעול ולכן מתאימה לשימוש העובדים בחברה או בעסק הפרטי. המכונה אינה מצריכה ידע ומקצועיות, בניגוד למכונת קפה ידנית שמצד אחד זולה במיוחד, אך אופן התפעול שלה מורכב ומסובך יותר. אפשרות נוספת ומומלצת היא מכונה חצי אוטומטית, שאינה דורשת מומחיות רבה, אך יש לקחת בחשבון שגם הכנת קפה במכונה זו עלול לגזול יותר זמן מאשר במכונה אוטומטית.
כדאי לבחור במכונת קפה איכותית שתחזיק מעמד לאורך שנים, חשוב לזכור שמכונות הבנויות עבור צריכה גבוהה של קפה, הן בעלות תפוקה רבה יותר ולכן הן עמידות יותר ולכן משתלם יותר להשקיע בהן, זה יכול לחסוך בעלויות של תיקונים ותחזוקה של המכונה.

כיצד לבחור חברה לרכישת מכונת קפה למשרד?

מומלץ לבחור בחברה אמינה המספקת שירותי תיקונים במידה ומכונת הקפה מתקלקלת או כאשר נדרשת החלפה של חלקים. ניתן לבקש המלצה מלקוחות קודמים או לפנות לקולגות שרכשו מכונת קפה למשרד ויוכלו לתת המלצה. מומלץ לבדוק האם מקבלים אחריות על רכישת מכונת הקפה, מה היא כוללת ומה התוקף שלה.
כאשר מגיעים לחנות לרכישת מכונות הקפה, מומלץ לבחון את הדגמים השונים ולקבל הסבר קצר על המכונות על ידי המוכר, באותה הזדמנות כדאי לברר פרטים נוספים על השירות הניתן במסגרת הקנייה, כדאי לבקש הצעת מחיר על המכונה המועדפת ועל עלות המשלוח וההתקנה. לאחר שמבצעים בדיקת מחירים מול חברות מתחרות, כדאי לקחת בחשבון את שירות התיקונים ומה הוא כולל, לאחר שאוספים את כל המידע הרלוונטי, יהיה קל יותר להחליט מאיזו חברה מומלץ לרכוש את מכונת הקפה למשרד.

0