מוקד שירות לקוחות
והזמנות ארצי: 0779321223

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

10 סיבות לשתות קפה כל יום

רבים תוהים האם מומלץ לשתות קפה בכל יום, האם הוא מזיק לבריאות או דווקא תורם לה? ממחקרים שבוצעו על צריכת הקפה נמצא כי הוא תורם לבריאות ואנשים ששותים קפה על בסיס יומיומי מאריכים חיים יותר, הוא משפיע על תהליכי ירידה במשקל ומונע מחלות כבד וסוכרת. קפה הינו נוגד חמצון ומשפיע בצורה חיובית על מערכת החיסון. אנשים שצורכים קפה באופן קבוע מדווחים על רמות אנרגיה גבוהות יותר, שיפור ביכולת הזיכרון וביכולת ריכוז לזמן ארוך יותר.
הקפה הפך להיות חלק בלתי נפרד משגרת היום של מיליוני אנשים ברחבי העולם. כיום קיימת תרבות קפה בכל מקום, בבית, במשרד, בבתי קפה ומסעדות. הנה כמה סיבות מדוע כדאי לנו לשתות קפה על בסיס יומיומי. קיימות דעות חלוקות בנוגע להשפעת הקפה על הבריאות, אך מחקרים רבים מציגים את התועלת של שתיית קפה באופן קבוע כהשפעה מיטיבה על הבריאות.

מדוע מומלץ לשתות קפה?

 

1. שתיית קפה מאריכה חיים

במחקר שבוצע באנגליה נמצא שאנשים ששתו קפה על בסיס יומיומי תוחלת החיים הייתה ארוכה יותר, ככל שצריכת הקפה הייתה גבוהה כך אחוזי התמותה היו נמוכים יותר.

2. קפה מונע מחלות

אנשים ששותים קפה אינם חולים בסוכרת ובמחלות לב וכלי דם. ההמלצה לשתות בין 1-3 כוסות קפה הופרכה על ידי אחד החוקרים שטען כי שתייה של למעלה משש כוסות ליום, אינה מזיקה ואינה גורמת להרעלת קפאין. לטענתו כמות הקפאין שעלולה לגרום להרעלה היא גבוהה בהרבה מהכמות המומלצת. שתייה של 200 מ"ג קפה ליום אינה מהווה סיכון בריאותי, גם לא לנשים בהריון.

3. צריכת קפה לפני פעילות גופנית

צריכה של קפה לפני אימון גופני יכולה לשפר את ספיגת הפחמימות ואת שריפת השומן במהלך האימון. בנוסף לכך הקפה גורם לזירוז של המטבוליזם בגוף ומעביר כאבי שרירים הנגרמים כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת, הוא יוצר מנגנון אלחוש המסייע בהפחתת הכאבים. הקפה משפיע בצורה חיובית על רמת הביצועים הגופניים במהלך האימון, מסייע לסיבולת הלב, העלאת הדופק, ומספק יותר אנרגיה לשרירים במהלך הפעילות הגופנית.

4. שיפור מצב הרוח

מחקרים שבוצעו על קפה הראו שיש לו השפעה חיובית על מצב הרוח. הקפה נחשב למעורר, גורם לתחושת רעננות וגם מפחית דיכאון ועייפות. בנוסף קפה מסייע בהרגעת כאבי ראש וזרימת דם גבוהה יותר למוח.

5. מונע דמנציה ואלצהיימר

קפה מונע את מחלת האלצהיימר שגורמת לדמנציה (מחלת השכחה). במחקרים שבוצעו על הקשר בין קפה לסיכוי לחלות באלצהיימר נמצא כי אנשים ששתו בין 3 ל-5 כוסות קפה ליום חלו פחות במחלת האלצהיימר, בנוסף נמצא כי שתיית קפה תורמת לתפקוד המוח.

6. קפה מונע סוכרת

שתיית קפה באופן קבוע מסייעת בהפחתת הסיכוי לחלות בסוכרת מסוג 2. למרות שיש למחלת הסוכרת גורמים שונים שעלולים להשפיע על הסיכוי לחלות במחלה כגון גורמים גנטיים, גיל, מצב בריאותי, תזונה, משקל וכדומה, מספר מחקרים אפידמיולוגיים שבוצעו נמצא שקפה מפחית את הסיכון לחלות בסוכרת בזכות החומרים הקיימים בו.

7. קפה ודיאטה

הקפה מזרז את המטבוליזם בגוף, מסייע לתהליכי ירידה במשקל, הקפה תורם להרזיה באמצעות החומצה הכלורוגנית שקיימת בקפה ומסייעת לגוף להפחית את רמות ספיגת הסוכר.

8. קפה מעורר

קפה גורם לנו להרגיש תחושת התעוררות וערנות. קפה מסייע לנו להתגבר על עייפות ולהרגיש מלאי אנרגיה. מומלץ לשתות את הקפה בבוקר לפני שיוצאים לעבודה או ללימודים כדאי להרגיש אנרגטיים ורעננים. אם אתם מתקשים להירדם בלילה, מומלץ לא לצרוך קפה בין כשעתיים לפני זמן השינה. קיימת טענה נוספת שנבדקה במחקרים כי הקפה אינו משפיע על הירדמות או שהשפעתו נמוכה מאד, השפעת הקפאין סמוך לזמן השינה היא אינדיבידואלית ולכן מומלץ לבחון אותה באופן אישי.

הקפה מרגיע את מערכת העצבים של הגוף והוא משפיע באופן מיידי, עד רבע שעה מרגע צריכת הקפה האדם ששתה אותו ירגיש עירני יותר. הקפאין דומה במבנה שלו לחומר בשם אדנוזין שחשוב להעברת אותות במערכת העצבים המרכזית.

9. קפה בריא

לשתיית קפה על בסיס קבוע יש יתרונות בריאותיים רבים, הוא מונע מחלות כבד, מחלות כלי דם, דום נשימה בתינוקות פגים, הקפה מכיל ויטמינים ומינרלים חשובים לגוף. על פי המלצות הרופאים מומלץ לצרוך עד 6 כוסות קפה ביום ולא לעבור את המינון המומלץ, כדי להימנע מהרעלת קפאין. חשוב להקפיד על צריכת קפה היומית המומלצת, כדי להימנע מההשפעות המזיקות שעלולות להיגרם כתוצאה משתייה מופרזת של קפה.

10. קפה גורם לעלייה ברמת הריכוז

קפה תורם לשיפור ברמת הריכוז, מסייע לנו בזמן למידה או הקשבה להרצאה וממקד את המחשבה, קפה תורם גם למי שסובל מהפרעות קשב וריכוז, מבלי שיצטרך ליטול תרופות כגון ריטלין או קונצרטה. מדובר על תרופות לא בריאות שיש להן תופעות לוואי, בנוסף אין בקפה את הסיכון הבריאותי שקיים בתרופות אלו. קפה משפיע על הזיכרון בכך שהוא מסייע ליכולות הקוגניטיביות של המוח.
הקפאין נספג במערכת העיכול ומגיע לדם, כל כמות הקפאין הנצרכת נספגת, הקפאין מתפנה מהגוף תוך חמש שעות במבוגרים.

 

לקפה יש יתרונות בריאותיים רבים, מומלץ לשתות קפה על בסיס יומיומי. מומלץ להקפיד על שתייה על פי הכמות המומלצת בין 1 ל-3 כוסות ביום ולא מעבר לכך, כדי להימנע מהרעלת קפאין שעלולה להיגרם מצריכה גבוהה של קפאין. מומלץ לשתות קפה לפני פעילות גופנית כדי להגביר את קצב שריפת השומנים ואת ספיגת הפחמימות בגוף. שתיית קפה בסמוך לזמן השינה פחות מומלצת, אך היא תלויה בהרגשה האישית שלכם.

0